IMCE Mkdir (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (18 entries)

en: Remove
gl: Quitar

en: Add
gl: Engadir

en: Media
gl: Medios

en: Directory
gl: Directorio

en: Add subdirectories
gl: Engadir subdirectorios

en: Remove subdirectories
gl: Borrar subdirectorios

en: Maximum number of subdirectories
gl: Número máximo de subdirectorios

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
gl: Esta configuración é aplicable só si está permitida a creación de subdirectorios dentro dalgún dos directorios predefinidos. Defina aquí o número máximo de subdirectorios que pode teer un subdirectorio. Establecer este límite a 0 permite unha profundidade infinita de subdirectorios.

en: Subdirectory name
gl: Nome do subdirectorio

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
gl: %dirname non é un nome de directorio válido. Debería conter únicamente caracteres alfanuméricos, guións e guións baixos.

en: Subdirectory %dir already exists.
gl: O subdirectorio %dir xa existe.

en: Subdirectory %dir could not be created.
gl: O subdirectorio %dir non se puido crear.

en: Subdirectory %dir has been added.
gl: O subdirectorio %dir foi engadido.

en: Subdirectory %dir does not exist.
gl: O subdirectorio %dir non existe.

en: Subdirectory %dir has been removed.
gl: O subdirectorio %dir foi borrado.

en: %path could not be removed.
gl: %path non se puido borrar.

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
gl: Vostede non pode crear máis de %num directorios.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
gl: ¿Seguro que quere borrar este subdirectorio con todos os directorios e arquivos que conten?
