IMCE Mkdir (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Directory
nl: Map

en: Add subdirectories
nl: Submap toevoegen

en: Remove subdirectories
nl: Submap verwijderen

en: Maximum number of subdirectories
nl: Maximaal aantal subdirectories

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
nl: Deze instelling is alleen van toepassing als gebruikers mappen mogen aanmaken. Stel hier in hoeveel submappen een map mag hebben. Als u hier 0 invult kunnen er oneindig veel submappen worden aangemaakt. Dit zorgt er tevens voor dat een submap oneindig veel submappen kan bevatten.

en: Subdirectory name
nl: Submapnaam

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
nl: %dirname is geen geldige map. De naam mag enkel bestaan uit letters, een scheidingsteken ( - ) of een onderstreepingsteken ( _ ).

en: Subdirectory %dir already exists.
nl: Submap %dir bestaat al.

en: Subdirectory %dir could not be created.
nl: Submap %dir kon niet worden aangemaakt.

en: Subdirectory %dir has been added.
nl: Submap %dir is aangemaakt.

en: Subdirectory %dir does not exist.
nl: Submap %dir bestaat niet.

en: Subdirectory %dir could not be removed.
nl: Submap %dir kon niet worden verwijderd.

en: Subdirectory %dir has been removed.
nl: Submap %dir is verwijderd.

en: %path could not be removed.
nl: %path kon niet worden verwijderd.

en: Allows users manage directories in IMCE
nl: Stelt gebruikers in staat om met IMCE mappen te beheren.

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
nl: U mag niet meer dan %num mappen aanmaken.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
nl: Weet u zeker dat u deze map met alle submappen en bestanden wilt verwijderen?

en: %filename is in use by another application.
nl: %filename wordt gebruikt door een andere applicatie.

en: Subdirectory %dir is a predefined directory and can not be removed.
nl: Submap %dir is een voorgedefinieerde map en kan niet worden verwijderd.
