Image link to preset (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Image
pt: Imagem

en: Original image
pt: Imagem original

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro
