Immoclient (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: optional
fa: اختیاری

en: Currency
fa: واحد پول

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: Open
fa: باز

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Year
fa: سال

en: Area
fa: منطقه

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Filter
fa: فیلتر

en: Bar
fa: خط

en: Media
fa: رسانه

en: Month
fa: ماه

en: Price
fa: قیمت

en: Customers
fa: مشتریان

en: Customer
fa: مشتری

en: Address
fa: نشانی

en: General
fa: عمومی

en: Day
fa: روز

en: Other
fa: ساير

en: Role
fa: نقش

en: First name
fa: نام

en: Class
fa: کلاس

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Austria
fa: اتریش

en: Standard
fa: استاندارد

en: Complete
fa: کامل

en: Available
fa: در دسترس

en: No name
fa: بدون نام

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Flat rate
fa: نرخ پایه

en: Beach
fa: ساحل

en: Tax ID
fa: شناسه مالیات
