Immoclient (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (66 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: optional
fr: facultatif

en: Currency
fr: Devise

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Country
fr: Pays

en: North
fr: Nord

en: Northeast
fr: Nord-Est

en: East
fr: Est

en: Southeast
fr: Sud-Est

en: South
fr: Sud

en: Southwest
fr: Sud-Ouest

en: West
fr: Ouest

en: Northwest
fr: Nord-Ouest

en: none
fr: aucun(e)

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: Open
fr: Ouvert

en: Partial
fr: Partiel

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Year
fr: Année

en: Area
fr: Zone

en: Utilities
fr: Utilitaires

en: Filter
fr: Filtrer

en: Media
fr: Média

en: Month
fr: Mois

en: Price
fr: Prix

en: Customers
fr: Clients

en: Customer
fr: Client

en: Address
fr: Adresse

en: General
fr: Général

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Other
fr: Autre

en: Role
fr: Rôle

en: First name
fr: Prénom

en: Valid until
fr: Valide jusqu'à

en: Class
fr: Classe

en: Street
fr: Rue

en: City
fr: Ville

en: Postal code
fr: Code postal

en: Austria
fr: Autriche

en: Object
fr: Objet

en: Basics
fr: Les bases

en: Complete
fr: Terminé

en: Yield
fr: Portions

en: Available
fr: Disponible

en: No name
fr: Aucun nom

en: Show address
fr: Afficher l'adresse

en: Seller
fr: Vendeur

en: VAT
fr: TVA

en: VAT ID
fr: ID de TVA

en: Flat rate
fr: Taux fixe

en: Tax ID
fr: N° de TVA intracommunautaire

en: Project ID
fr: Identifiant (ID) de projet

en: Street number
fr: Numéro de rue

en: Employee
fr: Employé

en: Energy
fr: Énergie

en: Town/City
fr: Ville

en: Time interval
fr: Intervalle de temps

en: On demand
fr: À la demande
