Immoclient (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (74 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: optional
hu: nem kötelező

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Country
hu: Ország

en: North
hu: észak

en: Northeast
hu: északkelet

en: East
hu: kelet

en: Southeast
hu: délkelet

en: South
hu: dél

en: Southwest
hu: délnyugat

en: West
hu: nyugat

en: Northwest
hu: Északnyugat

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: Open
hu: Nyitott

en: Partial
hu: Részleges

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Year
hu: Év

en: Area
hu: Terület

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Filter
hu: Szűrő

en: Bar
hu: Bár

en: Media
hu: Média

en: Month
hu: Hónap

en: Price
hu: Ár

en: Customers
hu: Vevők

en: Customer
hu: Vevő

en: Address
hu: Cím

en: General
hu: Általános

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Other
hu: Egyéb

en: Role
hu: Szerepkör

en: First name
hu: Keresztnév

en: Valid until
hu: Érvényesség vége

en: Class
hu: Osztály

en: Street
hu: Utca

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Austria
hu: Ausztria

en: Object
hu: Objektum

en: Basics
hu: Alapok

en: Standard
hu: Általános

en: Complete
hu: Kész

en: Yield
hu: Személyek száma

en: Distance
hu: Távolság

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Available
hu: Elérhető

en: No name
hu: Nincs név

en: VAT
hu: ÁFA

en: Price with VAT
hu: Ár ÁFA-val

en: Tube
hu: Cső

en: Flat rate
hu: Átalánydíj

en: Current value
hu: Jelenlegi érték

en: Price excl. VAT
hu: Eladási ár + ÁFA

en: Employee
hu: Alkalmazott

en: Energy
hu: Energia

en: Window
hu: Ablak

en: Smartphone
hu: Okostelefon

en: Town/City
hu: Város

en: Save contact
hu: Névjegy mentése

en: No contacts available.
hu: Nincs elérhető névjegy.

en: Time interval
hu: Időintervallum

en: Impressum
hu: Impresszum

en: Gross Price
hu: Bruttó ár
