Immoclient (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Currency
it: Valuta

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: North
it: Nord

en: East
it: Est

en: South
it: Sud

en: West
it: Ovest

en: none
it: nessuno

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: Open
it: Aperto

en: Email
it: E-mail

en: Year
it: Anno

en: Filter
it: Filtra

en: Month
it: Mese

en: Price
it: Prezzo

en: Customers
it: Clienti

en: Customer
it: Cliente

en: Address
it: Indirizzo

en: General
it: Generale

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Other
it: Altro

en: Role
it: Ruolo

en: First name
it: Nome

en: Class
it: Classe

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Complete
it: Completo

en: Distance
it: Distanza

en: Available
it: Disponibile

en: No name
it: Nessun nome

en: Seller
it: Venditore

en: VAT
it: IVA

en: Flat rate
it: Tariffa forfettaria

en: Time interval
it: Intervallo di tempo

en: Areas
it: Aree

en: Total area
it: Area totale
