Immoclient (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: optional
nl: optioneel

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Country
nl: Land

en: North
nl: noord

en: Northeast
nl: noordoost

en: East
nl: oost

en: Southeast
nl: zuidoost

en: South
nl: zuid

en: Southwest
nl: zuidwest

en: West
nl: west

en: Northwest
nl: noordwest

en: none
nl: geen

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: Email
nl: E-mail

en: Year
nl: Jaar

en: Area
nl: Gebied

en: Contacts
nl: Contacten

en: Month
nl: Maand

en: Price
nl: Prijs

en: Customers
nl: Klanten

en: Customer
nl: Klant

en: Address
nl: Adres

en: General
nl: Algemeen

en: Day
nl: Dag

en: Other
nl: Andere

en: Role
nl: Rol

en: First name
nl: Voornaam

en: Valid until
nl: Geldig tot

en: Class
nl: Klasse

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Business
nl: Zakelijk

en: Standard
nl: Standaard

en: Complete
nl: Voltooid

en: Yield
nl: Opbrengst

en: Distance
nl: Afstand

en: Services
nl: Diensten

en: Available
nl: Beschikbaar

en: No name
nl: Geen naam

en: Seller
nl: Verkoper

en: VAT
nl: BTW

en: Price with VAT
nl: Prijs met BTW

en: Tube
nl: Koker

en: Flat rate
nl: Vast tarief

en: Tiles
nl: Tegels

en: Street number
nl: Huisnummer

en: Price excl. VAT
nl: Prijs excl. BTW

en: Employee
nl: Werknemer

en: Salutation
nl: Aanhef

en: Town/City
nl: Gemeente/stad

en: Save contact
nl: Contact opslaan

en: Time interval
nl: Tijdsinterval
