Immoclient (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: optional
hi: वैकल्पिक

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Country
hi: देश

en: North
hi: उत्तर

en: Northeast
hi: उत्तर-पूर्व

en: East
hi: पूर्व

en: Southeast
hi: दक्षिण-पूर्व

en: South
hi: दक्षिण

en: Southwest
hi: दक्षिण-पश्चिम

en: West
hi: पश्चिम

en: Northwest
hi: उत्तर-पश्चिम

en: none
hi: कोई नहीं

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: Open
hi: खुला

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Year
hi: वर्ष

en: Area
hi: छेत्र

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Media
hi: मीडिया

en: Month
hi: माह

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Address
hi: पता

en: General
hi: सामान्य

en: Day
hi: दिन

en: Other
hi: अन्य

en: Role
hi: भूमिका

en: Austria
hi: ऑस्ट्रिया

en: Standard
hi: मानक
