Immoclient (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: optional
id: opsional

en: Currency
id: Mata uang

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Country
id: Negara

en: none
id: tidak ada

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Open
id: Buka

en: Year
id: Tahun

en: Filter
id: Saring

en: Month
id: Bulan

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Address
id: Alamat

en: General
id: Umum

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Other
id: Lainnya

en: Role
id: Peran

en: First name
id: Nama depan

en: Class
id: Kelas

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Postal code
id: Kode pos

en: Standard
id: Standar

en: Complete
id: Selesai

en: Services
id: Layanan

en: Available
id: Ketersediaan

en: No name
id: Tanpa nama
