Immoclient (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: optional
is: valkvæmt

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Country
is: Land

en: North
is: Norður

en: Northeast
is: Norðaustur

en: East
is: Austur

en: Southeast
is: Suðaustur

en: South
is: Suður

en: Southwest
is: Suðvestur

en: West
is: Vestur

en: Northwest
is: Norðvestur

en: none
is: engin

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Open
is: Opna

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Year
is: Ár

en: Area
is: Svæði

en: Filter
is: Sía

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Month
is: Mánuður

en: Price
is: Verð

en: Customers
is: Viðskiptavinir

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Address
is: Heimilisfang

en: General
is: Almennt

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: Role
is: Hlutverk

en: First name
is: Fornafn

en: Street
is: Gata

en: City
is: Borg

en: Postal code
is: Póstnúmer

en: Austria
is: Austurríki

en: Complete
is: Lokið

en: No name
is: Ekkert nafn

en: Street number
is: Götunúmer
