Immoclient (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: Currency
tr: Para birimi

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Country
tr: Ülke

en: North
tr: Kuzey

en: Northeast
tr: Kuzeydoğu

en: East
tr: Doğu

en: Southeast
tr: Güneydoğu

en: South
tr: Güney

en: Southwest
tr: Güneybatı

en: West
tr: Batı

en: Northwest
tr: Kuzeybatı

en: none
tr: hiçbiri

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Open
tr: Açık

en: Partial
tr: Kısmi

en: Email
tr: E-posta

en: Year
tr: Yıl

en: Area
tr: Bölge

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Media
tr: Medya

en: Month
tr: Ay

en: Price
tr: Fiyat

en: Customers
tr: Müşteriler

en: Customer
tr: Müşteri

en: Fax
tr: Faks

en: Address
tr: Adres

en: General
tr: Genel

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Other
tr: Diğer

en: Role
tr: Rol

en: First name
tr: Ad

en: Class
tr: Sınıf

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Austria
tr: Avusturya

en: Standard
tr: Standart

en: Complete
tr: Tamam

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Available
tr: Mevcut

en: No name
tr: İsimsiz

en: Seller
tr: Satıcı

en: Energy
tr: Enerji

en: Time interval
tr: Zaman aralığı
