Important Information Block (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: Display
it: Visualizzazione

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Table
it: Tabella

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Color
it: Colore

en: Position
it: Posizione

en: Hidden
it: Nascosto

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Alignment
it: Allineamento

en: Fixed
it: Fisso

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: Font color
it: Colore font

en: Relative
it: Relativa

en: Update settings
it: Aggiorna impostazioni

en: Inherit
it: Eredita

en: Absolute
it: Assoluto

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Headings
it: Intestazioni
