Important Information Block (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Top
ja: トップ

en: Icon
ja: アイコン

en: Display
ja: 表示

en: Text
ja: テキスト

en: Theme
ja: テーマ

en: Block
ja: ブロック

en: Bottom
ja: ボトム

en: User Interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: General
ja: 全般

en: Border
ja: ボーダー

en: Table
ja: テーブル

en: Background color
ja: 背景色

en: Color
ja: 色

en: Position
ja: ポジション

en: Hidden
ja: 非表示

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Fixed
ja: 固定

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Style
ja: スタイル

en: Font color
ja: フォントのカラー

en: Double
ja: ダブル

en: Relative
ja: 関連

en: Uppercase
ja: 大文字

en: Icon size
ja: アイコンサイズ

en: Update settings
ja: アップデート設定

en: Inherit
ja: 継承

en: Lowercase
ja: 小文字

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Action links
ja: アクションリンク
