Important Information Block (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: None
ar: لا شيء

en: Center
ar: المركز

en: Top
ar: الأعلى

en: Icon
ar: أيقونة

en: Display
ar: العرض

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: Block
ar: الصندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: General
ar: عام

en: Table
ar: جدول

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Color
ar: اللون

en: Position
ar: الوضع

en: Hidden
ar: مخفي

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Fixed
ar: ثابت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Style
ar: نمط

en: Inherit
ar: مشتق
