Important Information Block (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: None
tr: Hiçbiri

en: Center
tr: Merkez

en: Top
tr: En üst

en: Icon
tr: Simge

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: Block
tr: Blok

en: Bottom
tr: Alt

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: General
tr: Genel

en: Table
tr: Tablo

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Color
tr: Renk

en: Position
tr: Konum

en: Hidden
tr: Gizli

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Fixed
tr: Sabit

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Relative
tr: Göreceli

en: Update settings
tr: Güncelleme ayarları

en: Inherit
tr: Miras

en: Headings
tr: Başlıklar
