Important Information Block (7.x-1.4) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: None
da: Ingen

en: Center
da: Centreret

en: Icon
da: Ikon

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: Block
da: Blok

en: Bottom
da: Bund

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: General
da: Generelt

en: Border
da: Ramme

en: Table
da: Tabel

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: Position
da: Placering

en: Hidden
da: Skjult

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Alignment
da: Justering

en: Fixed
da: Fast

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Font color
da: Skriftfarve

en: Unset
da: Fjern

en: Double
da: Dobbelt

en: Relative
da: Relativ

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Groove
da: Fordybning

en: Ridge
da: Højderyg

en: Inset
da: Forsænket

en: Outset
da: Hævet

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Font family
da: Skriftfamilie

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Update settings
da: Opdatér indstillinger

en: Inherit
da: Arv

en: Lowercase
da: Minuskler

en: Absolute
da: Absolut

en: Letter spacing
da: Bogstavafstand

en: Capitalize
da: Kapitalisér

en: Icon color
da: Ikonfarve

en: The settings have been updated.
da: Indstillingerne er blevet opdateret.
