Important Information Block (7.x-1.4) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: User Interface
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Unset
kn: ಹೊಂದಿಸಿಲ್ಲದ್ದು

en: Double
kn: ಎರಡುಪಟ್ಟು

en: Inset
kn: ಒಳಜೋಡಿಸಿದ

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Font family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Font weight
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ತೂಕ
