Important Information Block (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: None
oc: Pas cap

en: Center
oc: Centre

en: Top
oc: Naut

en: Display
oc: Afichatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Block
oc: Blòt

en: Bottom
oc: Bas

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Border
oc: Bordadura

en: Table
oc: Tablèu

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Position
oc: Posicion

en: Hidden
oc: Amagat

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Fixed
oc: Fixe

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Style
oc: Estil

en: Relative
oc: Relatiu

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Groove
oc: En cròs

en: Ridge
oc: En saillie

en: Inset
oc: Inserir

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Font family
oc: Poliça de caractèrs

en: Inherit
oc: Ereitar

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: Letter spacing
oc: Espaçament entre las letras

en: Capitalize
oc: Metre en majusculas
