Important Information Block (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: Top
pt: Superior

en: Icon
pt: Ícone

en: Display
pt: Exibição

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: Block
pt: Bloco

en: Bottom
pt: Inferior

en: User Interface
pt: Interface de usuário

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: General
pt: Geral

en: Border
pt: Borda

en: Table
pt: Tabela

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Color
pt: Cor

en: Position
pt: Posição

en: Hidden
pt: Oculto

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Fixed
pt: Fixo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Style
pt: Estilo

en: Font color
pt: Cor da fonte

en: Relative
pt: Relativo

en: Solid
pt: Sólido

en: Import settings
pt: Importar definições

en: Uppercase
pt: Maiúsculo

en: Shadow
pt: Sombra

en: Font family
pt: Família de fontes

en: Update settings
pt: Opções de atualização

en: Inherit
pt: Herdar

en: Absolute
pt: Absoluto

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Letter spacing
pt: Espaçamento de letras

en: Capitalize
pt: Caixa-alta

en: Action links
pt: Vínculos de ações

en: Headings
pt: Cabeçalhos
