Important Information Block (7.x-1.4) - en to vi translation catalogue (37 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: None
vi: Không có

en: Center
vi: Giữa

en: Top
vi: Đầu

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: Display
vi: Hiển thị

en: Text
vi: Văn bản

en: Theme
vi: Sắc thái

en: Block
vi: Khối

en: Bottom
vi: Cuối

en: User Interface
vi: Giao diện người dùng

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: General
vi: Tổng quát

en: Border
vi: Biên

en: Table
vi: Bảng

en: Background color
vi: Màu nền

en: Color
vi: Màu sắc

en: Position
vi: Vị trí

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Font size
vi: Cỡ chữ

en: Alignment
vi: Căn chỉnh

en: Fixed
vi: Cố định

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Unset
vi: Bỏ đặt

en: Double
vi: Đôi

en: Relative
vi: Liên quan

en: Uppercase
vi: Chữ hoa

en: Font family
vi: Họ phông chữ

en: Margin
vi: Lề

en: Absolute
vi: Tuyệt đối

en: Font weight
vi: Độ đậm phông chữ

en: Action links
vi: Liên kết hành động

en: Window
vi: Cửa sổ
