Important Information Block (7.x-1.6) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: None
pl: Brak

en: Center
pl: Środek

en: Top
pl: Góra strony

en: Icon
pl: Ikona

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Block
pl: Blok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: General
pl: Ogólne

en: Border
pl: Obramowanie

en: Table
pl: Tabela

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Color
pl: Kolor

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Position
pl: Pozycja

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Selector
pl: Selektor

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Style
pl: Styl

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Double
pl: Podwójne

en: Relative
pl: Względne

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Shadow
pl: Cień

en: Font family
pl: Czcionka

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Margin
pl: Margines

en: Update settings
pl: Ustawienia aktualizacji

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Absolute
pl: Bezwzględne

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Line height
pl: Wysokość wiersza

en: Font weight
pl: Grubość czcionki

en: Letter spacing
pl: Odstępy między literami

en: Capitalize
pl: Kapitalki

en: Headings
pl: Nagłówki
