Important Information Block (7.x-1.6) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: None
ro: Nimic

en: Center
ro: Centru

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Display
ro: Afișaj

en: Theme
ro: Temă

en: Block
ro: Bloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Table
ro: Tabel

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: Position
ro: Poziţie

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Fixed
ro: Fix

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Style
ro: Stil

en: Font color
ro: Culoare font

en: Relative
ro: Relativă

en: Shadow
ro: Umbră

en: Update settings
ro: Actualizați setările

en: Inherit
ro: Moşteneşte
