Important Information Block (7.x-1.6) - en to bo translation catalogue (40 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: None
bo: མེད།

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Top
bo: འགོ

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Position
bo: གནས་ས

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Left
bo: གཡོན

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Font color
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Ridge
bo: སྒང

en: Inset
bo: ནང་སྒྲིག

en: Outset
bo: ཕྱི་སྒྲིག

en: Uppercase
bo: ཆེ་བྲིས

en: Font family
bo: ཡིག་གཟུགས་ཁོངས་གཏོགས

en: Inherit
bo: རྒྱུད་འཛིན

en: Lowercase
bo: ཆུང་བྲིས

en: Absolute
bo: བལྟོས་མེད་གནས།

en: Letter spacing
bo: ཡི་གེའི་བར་མཚམས

en: Capitalize
bo: ཆེ་འབྲི
