Incubator Prograde (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Text
pt: Texto

en: Titles
pt: Títulos

en: Centered
pt: Centralizado

en: General
pt: Geral

en: Border
pt: Borda

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: White
pt: Branco

en: Tabs
pt: Abas

en: Blocks
pt: Blocos

en: Solid
pt: Sólido

en: Title color
pt: Cor do título

en: Flat
pt: Plano

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Page Top
pt: Topo da Página

en: Page Bottom
pt: Final da Página

en: Preface First
pt: Prefácio - Esquerda

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Secondary
pt: Secundário

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Branding
pt: Marca

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita

en: Header First
pt: Cabeçalho - Esquerda

en: Header Second
pt: Cabeçalho - Direita

en: Preface Second
pt: Prefácio - Centro

en: Preface Third
pt: Prefácio - Direita

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Footer Second
pt: Segundo Rodapé
