Incubator Prograde (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Links
uk: Посилання

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Center
uk: По центру

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Menu
uk: Меню

en: Text
uk: Текст

en: Titles
uk: Заголовки

en: Normal
uk: Звичайне

en: Centered
uk: По центру

en: Bar
uk: Смуга

en: General
uk: Загальне

en: Border
uk: Рамка

en: Base
uk: Основа

en: Background color
uk: Колір тла

en: Banner
uk: Банер

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Blocks
uk: Блоки

en: Dotted
uk: Пунктир

en: Dashed
uk: Штрих

en: Solid
uk: Суцільне

en: Title color
uk: Колір заголовка

en: Flat
uk: Плоский

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Page options
uk: Параметри сторінки

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Modern
uk: Модерн

en: Branding
uk: Брендування

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Header First
uk: Перший верхній колонтитул

en: Header Second
uk: Другий верхній колонтитул

en: Preface Second
uk: Другий пролог

en: Preface Third
uk: Третій пролог

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: Page background
uk: Тло сторінки

en: Rounded
uk: Округленість

en: Block border
uk: Рамка блоку

en: Heavy
uk: Важкий

en: Shadowed
uk: Відтінений
