Incubator Prograde (7.x-1.0-beta8) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Links
fr: Liens

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Center
fr: Centre

en: Default
fr: Par défaut

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Text
fr: Texte

en: Titles
fr: Titres

en: Centered
fr: Centré(e)

en: General
fr: Général

en: Border
fr: Bordure

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Banner
fr: Bannière

en: Font size
fr: Taille de police

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: White
fr: Blanc

en: Tabs
fr: Onglets

en: Blocks
fr: Blocs

en: Dotted
fr: Pointillé

en: Dashed
fr: En tirets

en: Solid
fr: Solide

en: Flat
fr: Plat

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Preface First
fr: Première préface

en: Postscript First
fr: Postscript Premier

en: Full width
fr: Pleine largeur

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Modern
fr: Moderne

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Header First
fr: Premier en-tête

en: Header Second
fr: Second en-tête

en: Preface Second
fr: Deuxième préface

en: Preface Third
fr: Troisième préface

en: Postscript Third
fr: Postscript Troisième

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Page background
fr: Arrière-plan de la page

en: Rounded
fr: Arrondi
