Incubator Prograde (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Links
pl: Odnośniki

en: None
pl: Brak

en: Link
pl: Odnośnik

en: Center
pl: Środek

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: Small
pl: Małe

en: Text
pl: Tekst

en: Titles
pl: Tytuły

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: Normal
pl: Zwykły

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Bar
pl: Słupek

en: General
pl: Ogólne

en: Border
pl: Obramowanie

en: Base
pl: Podstawa

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Banner
pl: Baner

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: White
pl: Biały

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Blocks
pl: Bloki

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Flat
pl: Płaski

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Block style
pl: Styl bloku

en: Page Top
pl: Góra strony

en: Page Bottom
pl: Dól strony

en: Preface First
pl: Pierwszy wstęp

en: Postscript First
pl: Pierwszy dopisek

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Header First
pl: Nagłówek pierwszy

en: Header Second
pl: Nagłówek drugi

en: Preface Second
pl: Drugi wstęp

en: Preface Third
pl: Trzeci wstęp

en: Postscript Second
pl: Drugi dopisek

en: Postscript Third
pl: Trzeci dopisek

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Page background
pl: Tło strony
