Incubator Prograde (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Content
ru: Содержимое

en: Links
ru: Ссылки

en: None
ru: Нет

en: Link
ru: Ссылка

en: Center
ru: Центр

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background
ru: Фон

en: Small
ru: Маленький

en: Menu
ru: Меню

en: Text
ru: Текст

en: Titles
ru: Названия

en: Taxonomy terms
ru: Термины таксономии

en: Normal
ru: Нормальный

en: Centered
ru: По центру

en: Bar
ru: Полоса

en: General
ru: Общий

en: Border
ru: Рамка

en: Base
ru: База

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Banner
ru: Баннер

en: Montserrat
ru: Монтсеррат

en: Font size
ru: Размер шрифта

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: White
ru: Белый

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Blocks
ru: Блоки

en: Dotted
ru: Пунктир

en: Dashed
ru: Штрих

en: Solid
ru: Сплошной

en: Title color
ru: Цвет заголовка

en: Flat
ru: Плоский

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Block style
ru: Стиль блока

en: Page Top
ru: Верх страницы

en: Page Bottom
ru: Низ страницы

en: Preface First
ru: Первый пролог

en: Full width
ru: На всю длину

en: Main menu
ru: Главное меню

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Page options
ru: Установки для страницы

en: Sidebar First
ru: Первая боковая панель

en: Branding
ru: Наименование

en: Sidebar Second
ru: Вторая боковая панель

en: Header First
ru: Первый заголовок

en: Header Second
ru: Второй заголовок

en: Preface Second
ru: Второй пролог

en: Preface Third
ru: Третий пролог

en: Footer First
ru: Подвал 1

en: Footer Second
ru: Подвал 2

en: Page background
ru: Фон страницы

en: Block border
ru: Граница блока
