Indeed Search (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Date
id: Tanggal

en: Location
id: Lokasi

en: New Zealand
id: Selandia Baru

en: Brazil
id: Brasil

en: Chile
id: Chili

en: Japan
id: Jepang

en: Poland
id: Polandia

en: Singapore
id: Singapura

en: Turkey
id: Turki

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Germany
id: Jerman

en: Belgium
id: Belgia

en: Canada
id: Kanada

en: China
id: Cina

en: Colombia
id: Kolombia

en: Czech Republic
id: Republik Ceko

en: Finland
id: Finlandia

en: France
id: Perancis

en: Greece
id: Yunani

en: Hungary
id: Hungaria

en: Ireland
id: Irlandia

en: Italy
id: Italia

en: Luxembourg
id: Luksemburg

en: Mexico
id: Meksiko

en: Netherlands
id: Belanda

en: Norway
id: Norwegia

en: Philippines
id: Filipina

en: Romania
id: Rumania

en: Russia
id: Rusia

en: Saudi Arabia
id: Arab Saudi

en: South Africa
id: Afrika Selatan

en: Spain
id: Spanyol

en: Sweden
id: Swedia

en: Switzerland
id: Swiss

en: United Arab Emirates
id: Uni Emirat Arab

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: Limit
id: Batas

en: Query
id: Kueri
