Indeed Search (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Date
nl: Datum

en: Location
nl: Locatie

en: Israel
nl: Israël

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Chile
nl: Chili

en: Poland
nl: Polen

en: Turkey
nl: Turkije

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Germany
nl: Duitsland

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Belgium
nl: België

en: Czech Republic
nl: Tsjechië

en: Denmark
nl: Denemarken

en: France
nl: Frankrijk

en: Greece
nl: Griekenland

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Ireland
nl: Ierland

en: Italy
nl: Italië

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Philippines
nl: Filippijnen

en: Romania
nl: Roemenië

en: Russia
nl: Rusland

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Spain
nl: Spanje

en: Sweden
nl: Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Limit
nl: Limiet

en: Hong Kong
nl: Hongkong

en: Radius
nl: Straal

en: Relevance
nl: Relevantie
