Indeed Search (7.x-1.1) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Israel
kn: ಇಸ್ರೇಲ್

en: New Zealand
kn: ನ್ಯೂಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Chile
kn: ಚಿಲಿ

en: Japan
kn: ಜಪಾನ್

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Singapore
kn: ಸಿಂಗಪೂರ್

en: Turkey
kn: ಟರ್ಕಿ

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: Argentina
kn: ಅರ್ಜಂಟೀನಾ

en: Australia
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: Austria
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ

en: Bahrain
kn: ಬಹರೈನ್

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Canada
kn: ಕೆನಡಾ

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Colombia
kn: ಕೊಲೊಂಬೋ

en: Czech Republic
kn: ಚೆಕ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: Finland
kn: ಫಿನ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: Greece
kn: ಗ್ರೀಸ್

en: Hungary
kn: ಹಂಗೆರಿ

en: India
kn: ಭಾರತ

en: Indonesia
kn: ಇಂಡೋನೇಶಿಯಾ

en: Ireland
kn: ಐರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Luxembourg
kn: ಲಕ್ಸಂಬರ್ಗ್

en: Malaysia
kn: ಮಲೇಶಿಯಾ

en: Mexico
kn: ಮೆಕ್ಸಿಕೊ

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: Norway
kn: ನಾರ್ವೆ

en: Oman
kn: ಒಮಾನ್

en: Pakistan
kn: ಪಾಕಿಸ್ತಾನ್

en: Philippines
kn: ಫಿಲಿಫೈನ್ಸ್

en: Qatar
kn: ಕತಾರ್

en: Romania
kn: ರೊಮೇನಿಯಾ

en: Russia
kn: ರಷ್ಯಾ

en: Saudi Arabia
kn: ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ

en: South Africa
kn: ಸೌತ್ ಆಫ್ರಿಕಾ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: Switzerland
kn: ಸ್ವಿಟ್ಜರ್ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Taiwan
kn: ತೈವಾನ್

en: United Arab Emirates
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಅರಬ್ ಎಮಿರೈಟ್ಸ್‍

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: Venezuela
kn: ವೆನಿಝುವಲಾ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Hong Kong
kn: ಹಾಂಗ್ ಕಾಂಗ್

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ
