Indeed Search (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Date
tr: Tarih

en: Location
tr: Konum

en: Israel
tr: İsrail

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Japan
tr: Japonya

en: Poland
tr: Polonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Singapore
tr: Singapur

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Germany
tr: Almanya

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Australia
tr: Avustralya

en: Austria
tr: Avusturya

en: Bahrain
tr: Bahreyn

en: Belgium
tr: Belçika

en: Canada
tr: Kanada

en: China
tr: Çin

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Finland
tr: Finlandiya

en: France
tr: Fransa

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Hungary
tr: Macaristan

en: India
tr: Hindistan

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Italy
tr: İtalya

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Mexico
tr: Meksika

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Norway
tr: Norveç

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Qatar
tr: Katar

en: Romania
tr: Romanya

en: Russia
tr: Rusya

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: Spain
tr: İspanya

en: Sweden
tr: İsveç

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Limit
tr: Sınır

en: Query
tr: Sorgu
