IndexPage (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: all
hi: सभी

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Updated
hi: अद्यतित

en: content type
hi: सामग्री का प्रकार

en: Promoted
hi: प्रचारित

en: status
hi: स्थिति

en: Created
hi: निर्मित

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Count
hi: गुणांक

en: Table
hi: तालिका

en: published
hi: प्रकाशित

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Sticky
hi: मुख्य
