IndexPage (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: all
fa: همه

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Updated
fa: به‌روز

en: User Name
fa: نام کاربر

en: content type
fa: نوع محتوا

en: Promoted
fa: ارتقا یافته

en: status
fa: وضعیت

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Count
fa: شمارش

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Table
fa: جدول

en: published
fa: منتشرشده

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Edit !type
fa: ویرایش !type
