IndexPage (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: all
fr: tout

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Updated
fr: Mis à jour

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: content type
fr: type de contenu

en: Promoted
fr: Promu

en: status
fr: statut

en: Created
fr: Créé

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Sticky at top of lists
fr: Epinglé en haut des listes

en: Count
fr: Décompte

en: Terms
fr: Termes

en: Table
fr: Tableau

en: published
fr: publié

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Editors
fr: Editeurs

en: - none -
fr: - aucun -

en: Edit !type
fr: Modifier !type
