IndexPage (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: all
id: semua

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Updated
id: Diperbaharui

en: content type
id: jenis konten

en: Promoted
id: Dipromosikan

en: Created
id: Dibuat

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: Count
id: Jumlah

en: Table
id: Tabel

en: published
id: diterbitkan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Sticky
id: Menempel
