IndexPage (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: all
pt: todos

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Updated
pt: Atualizado

en: content type
pt: tipo de conteúdo

en: Promoted
pt: Promovido

en: status
pt: estado

en: Created
pt: Criado

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Sticky at top of lists
pt: Destacado no topo das listas

en: Count
pt: Contagem

en: Terms
pt: Termos

en: Table
pt: Tabela

en: published
pt: publicado

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Sticky
pt: Em destaque

en: Editors
pt: Editores

en: Edit !type
pt: Editar !type
