IndexPage (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: all
tr: hepsi

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: content type
tr: içerik tipi

en: Promoted
tr: Tanıtılan

en: status
tr: durum

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Count
tr: Sayaç

en: Terms
tr: Terimler

en: Table
tr: Tablo

en: published
tr: yayında

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: - none -
tr: - hiçbiri -
