Indic Script (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Show on every page except the listed pages.
sv: Visa på alla sidor förutom de angivna sidorna.

en: Show on only the listed pages.
sv: Visa endast på de angivna sidorna.

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sv: Visa om följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (PHP-läge, bara för experter).

en: Visibility settings
sv: Inställningar för synlighet

en: Use inclusion or exclusion mode
sv: Använd läget inkludera eller exkludera

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Ange en sida per rad i form av Drupalsökvägar. Jokertecken är "*". Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan och %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: English
sv: Engelska

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sv: Om PHP är valt skriver du PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats när den körs.

en: exclude
sv: exkludera

en: include
sv: inkludera

en: Fields to exclude/include
sv: Fält att inkkludera/exkludera

en: Paths to exclude/include
sv: Sökvägar att exkludera/inkludera
