Inline Conditions (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Quantity
it: Quantità

en: User
it: Utente

en: Amount
it: Importo

en: Terms
it: Termini

en: SKU
it: Codice

en: Users
it: Utenti

en: Operator
it: Operatore

en: Order
it: Ordina

en: Rules
it: Regole

en: Product title
it: Titolo prodotto

en: equals
it: uguale a

en: greater than
it: maggiore di

en: Products
it: Prodotti

en: Order total
it: Totale dell'ordine

en: - All -
it: - Tutto -

en: Line item
it: Riga d'ordine

en: Product attributes
it: Attributi del prodotto

en: Commerce Line Item
it: Riga d'ordine Commerce

en: Commerce Order
it: Ordine Commerce

en: Order owner
it: Proprietario dell'ordine

en: Shipping service
it: Servizio di spedizione

en: Apply to:
it: Applica a:

en: Add a new condition
it: Aggiungi una nuova condizione

en: Product(s)
it: Prodotto/i

en: Product(s) and quantity
it: Prodotto/i e quantità

en: Discount is active if the selected user is the order owner.
it: Lo sconto è attivo solo per gli utenti selezionati.

en: Select products when ordered make discount active.
it: Seleziona i prodotti che attiveranno lo sconto.

en: quantity lower than
it: quantità minore di

en: quantity equals
it: quantità uguale a

en: quantity greater than
it: quantità maggiore di
