Inline Devel (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: settings
id: pengaturan

en: History
id: Riwayat

en: Options
id: Opsi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Send
id: Kirim

en: Code
id: Kode

en: Anonymous
id: Anonim

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Function
id: Fungsi

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Leave blank for %anonymous.
id: Kosongkan jika ingin sebagai %anonymous.

en: By @name on @date
id: Berdasarkan @name pada @date

en: By @name
id: Berdasarkan @name
