Inline Entity Form (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Name
id: Nama

en: term
id: istilah

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Fields
id: Bidang isian

en: Contains
id: Mengandung

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Details
id: Rincian

en: Price
id: Harga

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Are you sure you want to delete %label?
id: Apa anda yakin menghapus %label?

en: terms
id: Istilah

en: nodes
id: node

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Unit price
id: Harga satuan

en: Variation title
id: Judul variasi

en: Add new @type_singular
id: Tambah @type_singular baru

en: variation
id: variasi

en: variations
id: variasi

en: Refer to the referenced products as "variations"
id: Lihat produk yang direferensikan sebagai "variasi"

en: Add existing @type_singular
id: Tambahkan @type_singular yang ada
