Inline Entity Form (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: term
fa: کلمه

en: Active
fa: فعال

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Fields
fa: میدانها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Details
fa: جزئیات

en: node
fa: محتوا

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: nodes
fa: گره ها

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با
