Inline Entity Form (7.x-1.4) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Details
bn: বিস্তারিত
