Inline Entity Form (7.x-1.5) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Quantity
ja: 数量

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Total
ja: 合計

en: term
ja: ターム

en: Active
ja: アクティブ

en: Published
ja: 掲載

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Fields
ja: フィールド

en: Contains
ja: 含む

en: Sort order
ja: 並び順

en: Details
ja: 詳細

en: Price
ja: 価格

en: node
ja: ノード

en: Attributes
ja: 属性

en: terms
ja: ターム

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: nodes
ja: ノード

en: Line item label
ja: 商品項目ラベル

en: Autocomplete matching
ja: 自動補完の一致

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Unit price
ja: 単価
