Inline Entity Form (7.x-1.7) - en to ml translation catalogue (14 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: !name field is required.
ml: !name ആവശ്യമാണ്.
