Inline Entity Form (7.x-1.7) - en to ur translation catalogue (13 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
