Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Quantity
ar: الكمية

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: term
ar: مصطلح

en: Active
ar: نشط

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: node
ar: عقدة

en: Attributes
ar: سمات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Line item label
ar: تسمية عنصر السطر

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Unit price
ar: ثمن الوحدة
