Inline Entity Form (7.x-1.8) - en to bs translation catalogue (22 entries)

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Active
bs: Aktivan

en: Published
bs: Objavljeno

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Fields
bs: Polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Details
bs: Detalji

en: node
bs: nod

en: Clone
bs: Klon

en: !name field is required.
bs: !name polje je obavezno

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
bs: Izaberi metod koji se koristi da prikupi auto-kompletirane prijedloge. Napomena da <em>Sadrži</em> može prouzrokovati probleme u performansama na stranicama sa više hiljada nodova.
